Düzce Üniversitesi Haberleri

DÜ’DE“ANADOLU RENKLERİ”

Düzce Üniversitesinde “ANADOLU RENKLERİ” konseri düzenlendi. Ülkemizin farklı yörelerine ait Türküleri farklı dillerde başarıyla seslendirildi.

Düzce Üniversitesi (Dü) Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerinin düzenlediği “Anadolu Renkleri” konseri, İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi (Dü) Müzik bölümü öğrencileri vokalde Mercan Doğan, gitar ve vokalde Ercan Can, vokal ve Bendirde Ecemnur Baydar, bas gitarda Cüneyt Çakar, kajonda Semih Sezgin, bağlama ve kanunda Mert Kaptan Demirci’nin yer  aldığı öğrenciler başarılı bir sahne performansı sergiledi.

Anadolu’yu bir mozaik şeklinde nitelendiren öğrenciler, birçok rengin iç içe yaşadığı bu topraklardaki farklı kültürleri ve zenginlikleri dile getirmek istediklerini belirterek ülkemizin farklı yörelerine ait Türküleri farklı dillerde başarıyla seslendirdi. 

Katılımcılar tarafından ilgi ve beğeniyle takip edilen konserin sonunda; Düzce Üniversitesi (Dü) Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Porf. Dr. E.Yıldız Doyran, Dekan yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi A. Hakan Polat ve Müzik Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Bahadır Çokomay tarafından öğrencilere teşekkür belgesi taktim edildi. 

 

 

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı