Düzce Eğitim H.

DÜZCE BU ŞENLİKLE KONUŞULACAK

Düzce Kodluyor Projesi Yıl Sonu Kodlama Şenliği Planlama ve Koordinasyon Toplantısı, Düzce Milli Eğitim Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

“Düzce Kodluyor” projesinde “Kodlama Şenliği” rüzgarı esecek!

Öğrencilerin analitik düşünme, sebep sonuç ilişkisi kurma, takım halinde çalışma yenilikçi (inovaktif) düşünceler ortaya çıkarma, girişimcilik becerilerini geliştirme ve kod okuryazarlığı bilinçlerinin artması için; bilişim teknolojileri ve yazılım derslerinde ve kodlama atölyelerinde, algoritma tasarlama ve kodlama eğitimi verilmesini amaçlayan “Düzce Kodluyor” projemiz Düzce’deki okullarda uygulanmaya devam ediyor. 

Proje kapsamında 13 Haziran 2019 tarihinde düzenlenecek olan, öğrencilerin aldıkları kodlama eğitimleri sonucunda kodlayarak hazırlamış olduğu projelerin sergileneceği, “Kodlama Şenliği” için “Düzce Kodluyor Projesi Yıl Sonu Kodlama Şenliği Planlama ve Koordinasyon Toplantısı” düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in başkanlığında, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Yakupoğlu, Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü Bilgin Can ve Düzce Kodluyor ekibinde bulunan tüm Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin katılımlarıyla yapılan toplantıda şenliğe ilişkin planlama ve koordinasyon çalışmaları konuşuldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı