Düzce Eğitim H.

DÜZCE DOĞA FARKINI GÖSTERDİ

Düzce Doğa Koleji, Ankara’da katıldığı ödül töreninde aldığı, çevreye duyarlı okulu simgeleyen “Yeşil Bayrak”ı okuluna gururla getirdi.

Okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan Eko-Okullar Programı, okullarda ISO 14001/EMAS üzerine kurulmuş bir çevre yönetim sisteminin uygulanmasını da sağlıyor.

Bu kapsamda 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 47 ilden okullar “Yeşil Bayrak” başvurusunda bulundu. Yapılan incelemeler ve okul ziyaretleri sonucunda 445 okul daha “Yeşil Bayrak” almaya hak kazandı. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı sonunda Türkiye’de toplam 814 okulda “Yeşil Bayrak” dalgalanıyor.

Düzce Doğa’ya “Yeşil Bayrak”

Program çerçevesinde projesini yürüten ve başvurusunu yapan Düzce Doğa Koleji Ekoloji Bölümü ve Eko Tim öğrencileri 68 ülkede çalışmalarını süren ve uluslararası tanınan “Yeşil Bayrak” ödülünü almaya hak kazandı.

Yeşil Bayrak Ödül Töreni geçtiğimiz 18 Mayıs Cumartesi günü Ankara Cer Modern Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ekoloji öğretmeni Pelin Pehlivan Ankara’dan gururla döndü

Ödül törenine, bayrağı almak Düzce Doğa Koleji’nde projeyi yürüten Ekoloji Öğretmeni Pelin Pehlivan katıldı. Pehlivan, aynı zamanda Düzce’de ekoloji eğitimi veren tek okul olma özelliğine sahip Doğa Koleji’ne aldığı bayrak ve sertifikayı gururla getirdi.

Öte yandan “Yeşil Bayrak” ödülü 2 yıl boyunca geçerli olup, ikinci yıldan sonra bayrağın asılabilmesi için okul tarafından konu değiştirilerek programa devam edilmesi ve ikinci yıl ödül yenileme başvurusunda bulunulması gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı