Güncel Haberler

DÜZCE DOĞA KOLEJİNDE KARNE SEVİNCİ

Düzce Doğa Koleji öğrencileri 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk karnelerini aldı.

Öğrencilerin karne heyecanına aileleri de ortak oldu. Karnelerini alan Doğa Öğrencileri, 15 gün sürecek yarı yılı tatiline girmenin sevincini de yaşadılar.Tüm eğitim kurumlarında olduğu gibi Düzce Doğa Koleji’nde de bugün karne heyecanı vardı.

Bu kez karne sevinciyle kampüs alanını dolduran Doğalı öğrencileri, aileleri de bu özel günlerinde yalnız bırakmadı. Bir dönem boyunca gösterdikleri emeğin karşılığını almanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler kadar velilerin de heyecanı ve mutluluğu yüzlerinden okundu.

Ayrıca Doğa Koleji öğrencileri, Sınıflardaki yerlerini alan ve karnelerine kavuşmak için heyecanla ve sevinç içinde beklerken, mutlulukları gözlerinden okunuyordu.  Yoğun eğitim- öğrenim dönemin geçirildiği ilk yarının ardan karnelerine kavuşan öğrencilere öğretmelerinin önerileri de vardı. Doğa Koleji öğretmenleri,   tüm öğrencilere, iyi bir yarı yıl  tatili geçirme temennisini ileterek bol bol dinlenme ve ikinci yarıyıla enerji dolu başlama tavsiyesinde bulundular.

 Ardından öğretmenlerinin tebrikleri arasında karnelerini alan anaokulu, ortaokul ve lise öğrencileri, başarılı geçen bir dönemin sonunda tatile girmenin hazzını yaşadı. Tören sonrası öğrencilerin- öğretmenlerin ve velilerin samimi bir havada kaynaşması ise tam bir mutluluk tablosu oluşturdu.

Farkı verdiği farklı eğitimde
Düzce Doğa Kolejinde  öğrenciler; akademik eğitimin yanında onları hayata hazırlayacak, farklı bakış açıları geliştirecek eğitim modelleriyle destekleniyor. Bugün de öğrenciler, Düzce Doğa  Kolejinde sadece  karne ve başarı belgesi almadı. İlkokul öğrencileri  DOSA  (Doğa Student Assesment Program) eğitim modeli kapsamında İngilizce karneleri, ortaokul öğrencileri için Doğa Okullarında uygulanan SOES (Student Oriented Education System) eğitim modeli  kapsamında ise Kodlama Robotik karnesi, İngilizce karnesi, Almanca karnesi, Pisa karnesi ve dönem boyunca öğrencilerin akademik gelişimlerinin izlendiği DAGİS karneleri de verildi.  
Düzce Özel Doğa Anadolu ve Fen Lisesinde ise öğrenciler hayata işletme perspektifinden bakmasını amaçlayan T-MBA ( MBA for teenagers ) eğitim modeliyle edindikleri kazanımları gösteren T-MBA karnesi, İngilizce ve Almanca karneleri ile Kodlama Robotik karnelerini aldı.


 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı