Düzce Eğitim H.

DÜZCE DOĞA’DA ‘11.YILSONU ETKİNLİĞİ’ GURURU

Düzce Doğa Okulları’nda bu yıl 11.’cisi gerçekleştirilen ve her geçen yıl katılımcı sayısının arttığı Bilim, Sanat, Teknoloji ve Eğitim Etkinliği bugün düzenlenen açılış töreni ile yapıldı. Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Düzce Doğa Koleji’nin her geçen gün daha da değer üreterek eğitim ve öğretime katkısının artığını söyledi Kurucu Önder Tonyalı ise, en zor görevlerden birinin iyi insan yetiştirmek olduğunu söyledi. Tonyalı ayrıca, “Devlet okullarının da katılımıyla yeni teknolojileri birlikte paylaşmanın mutluluğu içerisindeyim” dedi.

Öncü Kültür, Eğitim Vakfı bünyesindeki Öncü Eğitim Kurumları bu yıl 11.’si düzenlenen Bilim, Sanat, Teknoloji ve Eğitim etkinliğine ev sahipliği yaptı. Merkeze bağlı Şıralık’ta bulunan Düzce Doğa Okulları kampüsünde gerçekleşen etkinliğe, Düzce Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaver Gösterişli ve Celal Kasapoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin, MÜSİAD Düzce Şubesi Başkanı Vefa Pehlivan, Düzce ve Bolu Doğa Okulları Kurucusu Önder Tonyalı, öğretmen, öğrenci ve veliler yoğun katılım gösterdi.

Her geçen yıl katılımcı okul sayısı artıyor

Her geçen gün katılımcı okul sayısının arttığı etkinliğe Atatürk ortaokulu, Fatih Ortaokulu, Hürriyet ortaokulu, Mustafa Kemal Ortaokulu, 15 Temmuz Şehitler Anaokulu, Borsa İstanbul MTAL, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Fatih MTAL, Güzel Sanatlar Lisesi, Mevlana MTAL, Düzce Bilim ve Sanat Merkezi, Düzce Üniversitesi Teknopark, eTwinning Düzce Temsilcileri etkinlik öncesinde kendileri için hazırlanan stantlarda yerlerini aldı.

Haftalardır süren yoğun bir çalışma temposunun ardından düzenlenen etkinlik sabah saatlerinde gerçekleşen açılış töreni ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden etkinlikte daha sonra protokol konuşmalarına geçildi.

“Düzce Doğa Koleji eğitim öğretime her geçen gün daha da değer üreterek katkı sağlıyor”

11.Geleneksel Bilim, Sanat, Teknoloji ve Eğitim Etkinliğine ilişkin bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, şunları kaydetti:

“Düzce Doğa Kolejimizin artık geleneksel hale gelen bilim etkinliğinde buluştuk hep birlikte. Gördüğünüz gibi çok güzel bir ortam. Burada hem Düzce Doğa’mızın yaptığı faaliyetler var hem d devlet okullarımız burada stantlar açtılar. Onlar da ürettikleri ürünleri bugün burada bizlere sergileyecekler. Çok güzel bir çalışma. Biliyorsunuz, Milli eğitim Bakanlığımızın bir projesi var özel okullar ile devlet okulları arasında. Bunların kardeşliğini artırmak yönünde. Ama bizim burada zaten geçmiş yıllarda da bu tür faaliyetlerimiz vardı. O yönü ile çok anlamlı bir çalışma. Düzce Doğa Koleji ilimizde eğitim öğretim anlamına her geçen gün daha da değer üreterek eğitime katkı sağlıyor. Ben, başta kurucumuzu, okul yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, bu çalışmadan dolayı hepsine teşekkür ediyorum.”

“İyi insan yetiştirmenin sorumluluğu ile çalışıyoruz”

Kurucu Önder Tonyalı ise, en zor görevlerden birinin inan yetiştirmek olduğuna dikkat çektiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Burada yaptığımız çalışmalarla iyi bir insanın gelecekteki hayata hazırlarken altyapısını oluşturmanın sorumluluğu ile çalışıyoruz. Burada yetiştirdiğimiz çocuklarımızın üniversitelere gönderdiğimizde burada ne verdiysek, bu eğitimle beraber çocuklarımız geleceklerini istikballerini hazırlıyorlar. O kadar önemli ki bir 4 yaşında öğrenciyi alıp 18 yaşında mezun edip üniversite hayatını ve yüksek tahsilini tamamlatıp, hayata hazırlıyoruz. Bunun mayasını bu okuldaki tecrübeli, deneyimli öğretmenlerimizden aldıklarında eğitimle beraber vatanperver, ülkesini seven, milliyetçi, ilime, bilime inanan ülkenin geleceğinde söz sahibi olan nesiller yetiştiriyoruz.

“Yeni teknolojileri birlikte paylaşmanın mutluluğu içerisindeyim”

Bizim hedeflerimizde ve hayallerimizde olan ne varsa, onları kazandırmanın mutluğunu yaşıyorum. 11.’sini düzenlediğimiz bu Bilim, Sanat ve Teknoloji Eğitimi’ne Sayın Valimizin, Milli Eğitim Müdürümüzün destekleri ile devlet okullarının da bize katılıyor olması, bizim de eğitim camiasına küçük bir nokta da olsa liderlik edip, önderlik edip, yeni teknolojileri birlikte paylaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Hepinize teşekkür ediyorum.”

Kürsü konuşmalarının ardından tören öğrencilerin sahne gösterileri ile devam etti. Daha sonra protokol üyeleri, öğrencilerin hazırladığı bilim, sanat, teknoloji ve eğitim stantlarını gezdi. Protokol, öğrenci ve öğretmenlerle tokalaşarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Öğrenciler ünlü dizi ve filmlerden fırlamış gibiydi

Bu yıl da dopdolu geçen geleneksel yılsonu etkinliği kapsamında öğrenciler, danslar, müzikler, step ve çeşitli gösterilerle heyecan dolu bir etkinlik yaşatmanın gururunu yaşadı. Öğrenciler giydikleri kostüm ve yaptıkları makyajları ile hazırladıkları sanat tünelinde adeta ünlü dizi ve filmlerden çıkmış gibiydi. Protokol ve Bihter Ziyagil, Jon Snow ve Sherlock Holmes gibi ünlü dizi karakterleri fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.

11.Bilim, Sanat, Teknoloji ve Eğitim Etkinliğinin sonunda Kurucu Önder Tonyalı tarafından etkinliğe katlan okullara teşekkür belgeleri takdim edildi.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı