Düzce Ortaokulları Haberleri

DÜZCE DOĞA’DA LGS ÖNCESİ BÜYÜK PROVA

Düzce Doğa Koleji’nde 1 Haziran’da yapılacak Liseye Geçiş Sınavı’nın büyük provası 6 ortaokulun 8.sınıf öğrencilerinin de katılımıyla gerçekleşti.

Liseye Geçiş Sınavı için geri sayım devam ediyor. Geri sayımın devam ettiği bugünlerde de Düzce Doğa Koleji’nde adayların dört gözle beklediği sınavın “Büyük Prova”sı yapıldı.

İsmet Paşa Ortaokulu, Mustafa Kemal Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Hürriyet Ortaokulu, TOKİ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Yeşiltepe Ortaokullarının davet edildiği dev provada hiçbir detay atlanmadı.

8.sınıf öğrencilerinin 1 Haziran’da yapılacak sınav öncesinde hiçbir heyecan yaşamaması ve paniğe kapılmaması için Düzce Doğa Koleji Kampüsü’nde hazırlanan deneme sınavında adaylar, erken saatlerde kampüsteki yerini aldı.

Daha sonra sınıflara alınan öğrenciler, 09.30’da başlayacak sınavın ilk oturumu için kitapçıklarını aldı. 50 soruluk sözel alandan oluşan ve 8’inci sınıf Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil sorularının yöneltildiği ilk oturumda öğrencilere, 75 dakika süre verildi.

Sınavın 11.30’da başlayan 2.oturumunda ise öğrencilere 80 dakika verildi ve 40 soruluk sayısal alandan oluşan sorular yöneltildi.

Lise Giriş Sınavı öncesinde Düzce Doğa Koleji’nde yapılan dev prova yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Öte yandan sınava giren öğrenciler, sınav sonuçlarını öğrenciler 20 Mayıs tarihi itibariyle Düzce Doğa Koleji’ni arayıp öğrenebilecekler.  

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı