Düzce Eğitim Haberleri

DÜZCE DOĞA’DA RENKLİ TÖREN

Yurt genelinde 18 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyonun üzerindeki öğretmen için 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ders zili bugün çaldı. Düzce Doğa Koleji’nde de yeni eğitim yılı renkli bir törenle açıldı. Okul bahçesinde düzenlenen tören sonunda Onuncu Yıl Marşı’nı söyleyen öğrenciler, öğretmenleri ile beraber sınıflarına geçti.

Yurt genelinde sayıları 18 milyonu aşan öğrenciler, uzun yaz tatilinin ardından bugün okulun yolunu tuttu. 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ziliyle beraber 1 milyonu aşkın öğretmen de mesaiye başladı. Düzce Doğa Koleji kampüsünde de ilk gün coşku ve heyecanla başladı.

Okul bahçesinde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Öğrenci ve velilerin hazır bulundukları törende açılış konuşmasını Asude Çelik yaptı. Çelik konuşmasında yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileğinde bulundu.  Ardından birinci sınıf öğrencisi Gülce Ertürk ve 11. Sınıf öğrencisi Eren Can Yeşildağ, duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Düzce Doğa Koleji Müzik Öğretmeni Meltem Dirik eşliğinde 2. Sınıf öğrencilerinden oluşan koronun dinletisi büyük alkış aldı. İlkokul öğrencilerinin ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak, hep bir ağızdan söyledikleri Onuncu Yıl Marşı eşliğinde yeni eğitim yılının startı verildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı