Düzce Eğitim H.

DÜZCE GENELİNDE UYGULAMAYA KONDU

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başlatılan okul bahçelerini güzelleştirme çalışmaları devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi çerçevesinde, ilkokullardan başlayarak tüm öğretim kademelerinde okullara, öğrencilere sahip oldukları yetenek kümeleriyle ilişkilendirilmiş becerilerin, uygulama düzeyinde kazandırılması için çalışmaları tam gaz sürüyor.

Bu kapsamda Tasarım Beceri Atölyeleri kurulması ve Tasarım ve Beceri Atölyelerine bağlantılı olarak okul bahçelerinin yeniden tasarlanıp yaşam alanlarına dönüştürülmesi amacıyla, il genelinde Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başlatılan okul bahçelerini güzelleştirme çalışmaları devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında okul bahçelerinde öğrencilere yeni yaşam alanları, uygulama bahçeleri oluşturulurken, peyzaj uygulamaları, düzenleme, renklendirme ve tadilat çalışmaları gibi fiziki iyileştirmeler de yapılıyor.

Öğrenciler öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları uygulama bahçelerinde, meyve ve sebzeler yetiştirerek bir ürünün yetişme serüvenini en baştan itibaren gözlemleme şansı bulurken, emeğin, çalışmanın, doğanın ve sorumluluk sahibi olmanın bilincine varıyorlar.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı