Düzce Üniversitesi Haberleri

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ O SERTİFİKAYI ALDI

Düzce Üniversitesi “Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası” almaya hak kazandı. Belge ile ilgili bilgi veren Düzce Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Prof. Dr. Resul Kara, belgenin kurumların bilgi güvenliği alanında sahip oldukları farkındalıklarının bir göstergesi olduğuna işaret ederek, iş süreçlerinde en kritik ve en mahrem olan verilerin güven altında olduğunun dış değerlendiriciler tarafından teyidi anlamına geldiğini ifade etti.

Bilişim, bilgi ve veri güvenliği sistem altyapısını sürekli geliştiren Düzce Üniversitesi, yaptığı başarılı çalışmaların bir sonucu olarak “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası” almaya hak kazandı.

Süreçle ilgili bilgiler paylaşan Düzce Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Prof. Dr. Resul Kara, belgeyi almak için Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) kuralları ve gerekli yeterliliklerin sağlandığını ve TÜRKAK’a başvuru yapıldığını ifade etti. Bu kapsamda bilgi güvenliği ve yönetimi ile ilgili 32 adet politika dokümanı oluşturduklarını belirten Prof. Dr. Kara, bu politikaların da uygulamaya alındığını sözlerine ekledi.

Dış değerlendiricilerin ilgili belge için bir dizi denetleme gerçekleştirdiğini söyleyen Prof. Dr. Resul Kara, denetlemelerin ardından Düzce Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı olarak ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası almaya hak kazandıklarını dile getirdi.

Belgenin, kurumların bilgi güvenliği alanında sahip oldukları farkındalıklarının bir göstergesi olduğuna işaret eden Kara, iş süreçlerinde en kritik ve en mahrem olan verilerin güven altında olduğunun dış değerlendiriciler tarafından teyidi anlamına geldiğini de ifade etti. Düzce Üniversitesi’nin bilişim sistemleri altyapısının bilgi ve veri güvenliği anlamında yeterli düzeyde olduğunu göstermiş olduklarını dillendiren Prof. Dr. Kara, Düzce Üniversitesi’nde önceki yıllarda yapılmış olan teknik altyapı kurgusunun ve Felaket Kurtarma Merkezi’nin (FKM) belgelendirme sürecinde fayda sağladığına da vurgu yaptı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı