Düzce Spor Haberleri

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDE SPOR ZİRVESİ

Düzcespor Yönetimi ve Düzcesporlu oyuncular, Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde düzenlenen panelde öğrencilerle bir araya geldi. Düzcespor’un daha başarılı olabilmesi için öncelikle Düzce’de, Düzcespor bilincinin yerleşmesi gerektiğine işaret edilen panel, öğrenci ve katılımcıların karşılıklı soru cevapları ile devam etti.

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü olarak düzenlenen panele Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, Düzcespor Kulüp Başkanı Orhan Aydın, Düzcespor Teknik Direktörü İskender Eroğlu, Düzcesporlu futbolcular Sabutay Alper Bayülken, Gökhan Siverek ve Enver Ayyıldız konuşmacı olarak katıldı.

Amaç: “Başarıyı nasıl daha da artırabiliriz”

Panelin açılış konuşmasını yapan Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dr. Emre Tireli, Düzce’de arkasından büyük bir kitleyi sürükleyen ve heyecanla her hafta maçlarını beklediği Koca Çınar Düzcespor’u burada ağırlamaktan mutluluk duyduklarını Düzcespor ile Spor Bilimleri Fakültesi’nin ortaklaşa çalışabilmesi adına adımları atmak oldukları ifade etti ve Düzce Üniversite ile Düzcespor’un başarısının daha da nasıl arttırabilirizi konuşmak olduğunu dile getirdi.

Aydın’dan çağrı: “Tüm şehir takıma sahip çıksın”

Panelin ilk konuşmacısı Düzcespor Kulüp Başkanı Orhan Aydın oldu. Panelde kendini tanıtarak başladığı konuşmasında Aydın, şu ifadelere yer verdi:

“18 yıldır Düzcespor’un çeşitli kademelerinde görev aldım. Bizler kulübü kurumsallaştırmak adına bir takım yollar izleyeceğiz. Daha az parayla daha çok şeyler yapabilmek istiyoruz. Biz yönetim olarak göreve geldiğimizden beri Düzcespor’u adından sıkça söz ettirebileceği bir platforma taşımak için büyük çaba sarf ediyoruz. Bunun için öncelikle tüm şehrin takıma sahip çıkması gerekiyor. Bu düşüncenin yanı sıra öncelikle Düzce’de Düzcespor bilincinin yerleşmesi de oldukça önemli. Yönetim olarak bizim başarılarımız bir şekilde takımımıza da yansıyacak. İyi bir anlayışla başarılı bir yöneticilik yapacağız. Düzcespor bilincini de toplumumuza yerleştirdiğimiz zaman Düzcespor olarak büyük başarıları yakalayacağımız günlerin fazla uzakta olmadığını rahatlıkla ifade edebilirim.”

“Problemleri çözmek üzere bir anlayışla hareket etmeliyiz”

Ardından Düzce Belediye Başkan Yardımcısı ve Düzcespor Yönetim Kurulu Üyesi Celal Kasapoğlu ise, şunları kaydetti:

“Düzcespor’u ben bu zamana kadar hep taraftar olarak takip ettim artık yönetimde bir sorumluluk almış oldum. Benim hayal ettiğim bir Düzcespor var aslında. Yılık bazda ekonomik problemler yaşayan, sezonu nasıl tamamlayacağız kaygılarından arınmış ve ileriye dönük olarak ciddi manada vizyon ortaya koyabilen bir spor kulübü olarak gözümde canlanan bir imaj vardı. Öncelikle başkanımız doğrultusunda bu hedefi tanımlamamız gerekiyor. Düzcespor Kulübünü nereye taşımak istiyoruz? Kısa vadede, orta vadede ne gibi planlamalar yapmamız lazım? Bu sorulara cevap arıyoruz. Önümüze koyduğumuz hedef şu yönden önemli; sadece anlık olarak yaşadığımız problemleri çözmek üzere bir anlayışla hareket etmeliyiz. Aksi takdirde arzuladığımız kimliği kazandıramayız. Mevcut yönetimimizin de bu anlayışta olduğunu ve Düzcespor’u istediği, arzuladığı yere götürebilecek bir güçte olduğunu düşünüyorum.”

“Sportif anlamda burada çok güzel günler geçirdim”

Düzcespor Teknik Direktörü İskender Eroğlu da yaptığı konuşmasında, “2016 yılında yeniden gelmiştim buraya. Sportif anlamda burada çok güzel günler geçirdim. Düzce’de çok farklı bir duygu hissediyorum. Burada olmaktan çok mutlu oluyorum. Son 5 haftadır buradayız. Sportif anlamda güzel günler de geçirdik. Futbolu çok seven bir şehirdeyim. 2016 yılında geldiğimde mütevazi bir takımlar gelse de stadın kapasitesi 5000 olsa bile 7000-8000 kişiye oynadığımızı da biliyorum. Beni de çeken bu olsa gerek” ifadelerine yer verdi.

Ardından Düzcespor futbolcuları söz aldı. Konuşmalarına kendilerini tanıtarak başlayan futbolcular tek tek neler yaptıkları ve neler yapacaklarını sıraladı ve Düzcespor’da olmaktan oldukça mutlu olduklarını ifade etti.

“Kaptanlık, yönetimle futbolcu arasındaki köprü vazifesidir”

Takım Kaptanı Sabutay Ülker Bayülken de konuşmasında, “Takım kaptanı olmak takım arkadaşlarına bağlı olarak yaşama biçimidir. Kaptanlık yönetimle futbolcular arasında ki köprü vazifesini gören bir mevkidir” dedi.

Panel, öğrencilerin sorularının cevaplanması ile devam etti. Ardından öğrencilere sorular soruldu. Bilenlere ise çeşitli hediyeler verildi.

Panel sonunda ise katılımcılara Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Bölüm Başkanlığı tarafından teşekkür belgesi takdim edildi ve günün anısına toplu olarak objektiflere poz verildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı