Güncel Haberler

DÜZCE VALİSİ ZÜLKİF DAĞLI DA EDEBİYAT SOKAĞINI ZİYARET ETTİ

Emine Sevil Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanarak süslenen ve edebiyatın tüm değerlerini yansıtan Edebiyat Sokağı ilgi görüyor.

Akçakoca Emine Sevil Anadolu İmam Hatip Lisesinde görev yapan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Selma Öztürk tarafından hazırlanan “Edebiyat Sokağı” ilgi görüyor.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı da Edebiyat sokağını ziyaret etti

Okulun her bölümünü gezerek okul öğretmenlerinden bilgi alan Vali Dağlı, edebiyat köşesindeki tüm malzemeleri inceledi.

Vali Dağlı, gazetemize yaptığı açıklamada, bu çalışmayı yapan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Edebiyatımızı yansıtan bu sokağın milli kültürümüzü yansıttığını vurgulayan Vali Dağlı, ”Edebiyat sokağını hep birlikte gezdik. Okulumuzun girişinden itibaren yapılan çalışmaları gördük. Şairlerimizle, yazarlarımızla eski hat yazılarımızla, karikatür ile resim ve buraya artık son noktaya geldiğimizde de tamamen etnografik malzemeler ile Akçakoca ilçemizde bulunan malzemeler ile donatılmış bulunmakta. Çok güzel bir çalışma olmuş. Hocalarımızı, okul müdürümüzü, yine buradaki hocamızı hem resimlerde hem diğer sanat ürünlerinde büyük emeği var. Güzel bir çalışma olmuş. Tebrik ediyorum” dedi.

Okullarda böyle güzel bölümlerin olmasının önemli olduğunu belirten Dağlı, “Temennimiz okullarımız böyle canlı yaşayan köşeye, bölümlere, mekanlara dönüşmesi, tarihimi belirten kültürümüzü belirten milli ve manevi değerlerimizi, her ortamda başımızı her çevirdiğimizde milli ve manevi değerleri hatırlatacak eserleri, okullarımızın içerisine aynı bu şekilde kazandırmamız gerçekten çok önemli.” ifadesini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı