Düzce Eğitim H.

DÜZCE’DEN 23 NİSAN MANZARALARI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları Düzce’deki ilkokul ve anaokullarında renkli görüntüler oluşturdu.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 99.yıldönümü hem tüm yurtta hem de Düzce’de coşku ile kutlandı.

Şehir merkezindeki kutlamaların yanı sıra Düzce’nin ilçelerindeki ilkokul ve anaokullarında bayramlarını kutlayan geleceğin teminatı çocukların hazırladığı gösteriler renkli görüntülere sahne oldu.

Çilimli Anaokulu

Çilimli Anaokulu’nda arı kostümleri giyerek dans gösterileri sergileyen minikler, Ataları’na olan minnetlerini söyledikleri şarkı ve şiirlerle gösterdi. Ayrıca minik öğrencilerin hazırladığı Türk Bayraklı gösteri de anne babalarından büyük beğeni topladı.

Şükran Öney Anaokulu

Şükran Öney Anaokulu’nun ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bahçesi şenlendi. Kıpkırmızı balonlarla süslenen okulda, günün anısına fotoğraf çektirilmesi için birçok hatıra köşesi de yapıldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün dizinin dibinde fotoğraf çektiren öğrencilerin mutluğu ise gözlerinden okundu. Ayrıca hazırladıkları gösterilerle de izleyenleri mest etti.

Gümüşova İlkokulu

Gümüşova İlkokulu, ilçe merkezinde bulunan alanda 23 Nisan Bayramı’nı kutladı. Buradaki kutlamalara protokol, öğrenci, öğretmen ve veliler de katıldı. Öğrenciler günün anısına şiirler okudu. Halk oyunları ve mehter gösterileri büyük alkış topladı. Ayrıca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması dolayısıyla ilçede düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Gümüşova Hacıkadirler İlkokulu

Gümüşova Hacıkadirler İlkokulu’nun da bahçesinde bayram dolayısıyla şenlendi. Gösteri yapacak öğrenciler alana kortej eşliğinde geldi. Halk oyunları gösterileri ve hazırladıkları şiirleri okuyan öğrenciler bayram sevincini doyasıya yaşadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı