Düzce Eğitim H.

DÜZCE’YE AKADEMİSYEN AKINI

“Aynı Gök Yüzü Altında Yer Gök Bilim Şenliği” adı altında Bilim ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikte akademisyen akını yaşandı. Düzce’ye gelen astronomi ve coğrafya alanındaki öğretmenlerse Efteni, Hamamüstü ve Güzeldere´de incelemelerde bulunarak, deprem fay hatları, Jeolojik yapı, bitki örtüsü incelemeleri ve arazi çalışmaları gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2023 Eğitim Vizyonu çalışmaları kapsamında Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile Düzce Bilim ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen “Aynı Gök Yüzü Altında Yer Gök Bilim Şenliği” sona erdi.

Astronomi eğitimleri kapsamında ise atölye çalışmaları, profesyonel teleskoplar aracılığı ile “Gezegenler, Ay ve Yıldız” gece gözlemleri gerçekleştirildi. Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal Tesislerindeki Profesyonel gece gözlemleri öğrenci, öğretmen ve vatandaşlarımızın katılımları ile gerçekleştirildi.

Astronomi alanında 60 coğrafya alanında 40 olmak üzere toplam 100 öğretmenin eğitim aldığı etkinliklerde, coğrafya ve sosyal bilgiler öğretmenleri Efteni, Hamamüstü ve Güzeldere´de incelemelerde bulunarak, deprem fay hatları, Jeolojik yapı, bitki örtüsü incelemeleri ve arazi çalışmaları gerçekleştirdi. Yapılan etkinliklere köylerde yaşayan vatandaşlar tarafından da ilgi gösterildi.

Düzce’ye davet edilen astronomi ve coğrafya alanında Prof. Dr. Zeki Aslan, Prof. Dr. Dursun Koçer, Prof. Dr. Ethem Derman, Prof. Dr. Zeynel Tunca, Prof. Dr. Serdar Evren, Prof. Dr. Barbaros Gönençgil, Prof. Dr. Özlem Sertkaya Doğan, Prof. Dr. Mesut Doğan, Doç. Dr. T. Ahmet Ertek, Dr. Öğretim Üyesi Ayşegül Yelkenci, Dr. Koman Yelkenci, Dr. Erol Sözen, Ümit F. Özyar, Uğur İkizler, Tahsin Demirciler ve Figen Dede olmak üzere 16 kişilik akademisyen ekip tarafından 3, 4 ve 5 Mayıs 2019 tarihlerinde 3 gün boyunca görev yapan sosyal bilgiler, coğrafya, fen bilimleri ve okul öncesi öğretmenlere yönelik uygulama temelli, tasarım ve beceri çalışmalarının ön planda olduğu öğretmen seminerleri ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Programın tamamlanmasıyla, birlikte tüm katılımcılara sertifikaları törenle dağıtıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit törende program kapsamında öğretmenlerimize eğitim veren akademisyenlere teşekkür etti. Program 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde beceri ve tasarım çalışmalarının arttırılması ortak temennisi ile sona erdi.

Ayrıca programa katılım sağlayan akademisyenler Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret ettiler.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı