Eğitim Haberleri

EĞİTİM TAKVİMİ DEĞİŞİYOR

Yaklaşık 18 milyon öğrenciyi ve 1 milyon öğretmeni ilgilendiren Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli’nde son aşamaya gelindi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün yeni eğitim takvimini açıklayacak.

Eğitim takvimi yeniden düzenleniyor. Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen yeni eğitim öğretim çalışma takvimine son şekiller verildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un bugün açıklayacağı Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli’nde alışılmışın dışında bir takvim olacak. Yeni eğitim takviminde dönem içinde sömestr tatilinden başka tatiller de olacağı gibi, yaz tatilinin süresi de kısalacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı, Yeni Eğitim – Öğretim Çalışma Takvimi Modelini tamamladı. Takvim, bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanacak.

Tatiller yeniden düzenlenecek

Okullardaki yaz tatili uygulamasına yönelik yeni düzenlemenin de takvimde yer alması bekleniyor. Mevcut sistemde, öğrenci ve öğretmenler 2 ara tatil yapıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim öğretim yılına 2 ara tatil daha eklemeyi planlanıyor. Bu ara tatillerin Kasım ve Nisan aylarına denk gelmesi ve birer hafta olması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tatil sürelerinin bölgesel ihtiyaçlara göre düzenlenebileceğini de söylemişti. Selçuk, “Sadece bir tane yarıyıl olması gerekmiyor bölgenin ihtiyaçlarına göre üç sömestrlik bir okul da olabilir” demişti. (Kaynak: tgrthaber.com)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı