Düzce Eğitim H.

EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

TÜBİTAK tarafından her yıl düzenlenen 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında Düzce’de bulunan ortaokul ve liselerde öğrencilerin hazırladığı bilimsel çalışmalar sergilendi.

TÜBİTAK tarafından her yıl düzenlenen 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı, 5 ve 12. sınıf öğretim programları içerisinde yer alıyor.

Program ile öğrencilerin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek bilimsel yaklaşım becerilerine katkı sağlanması, farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması, araştırma tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin tabana yayılarak öğrencilere kazandırılması, öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak işbirliği içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması, gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların ve bulguların yaparak, yaşayarak öğrencilere kazandırılması ve bilimsel yaklaşım becerilerinin yaygınlaştırılmasını amaçlanıyor.

Öğrencilerin kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını sergiledikleri ve eğlenerek öğrendikleri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergileri okullarda devam ediyor.

Bu kapsamda Düzce Fen Lisesi, Akçakoca Barbaros Anadolu Lisesi, Düzce Bilim ve Sanat Merkezi, Azmimilli Ortaokulu, Düzce Özel Eğitim Uygulama Okulu, Gümüşova Borsa İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu, Gümüşova İmam Hatip Ortaokulu Yığılca Anadolu İmam Hatip Lisesi program doğrultusunda hazırladıkları sergilerini gerçekleştirdi.

Sergiyi gezenlerse öğrencilerin sunup anlattığı bilimsel çalışmaları dikkatle inceledi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı