Ekonomi Haberleri

EN ÇOK ONLARDA ARTIŞ YAŞANDI

TC Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nce 2019 yılı Ocak-Ağustos dönemi işe yerleştirme istatistikleri yayınlandı. Buna göre işe yerleştirmede en çok artış, % 39,5 ile yükseköğretim mezunlarında yaşandı.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü istatistikleri yayınlandı. 2019 yılı Ocak-Ağustos dönemi verilerini içeren istatistik sonuçlarına göre işe yerleştirmelerde en çok artış yükseköğretim mezunlarında yaşandı. Yükseköğretim mezunu olup işe bulamayanların yerleştirilmesindeki artış yüzde 39,5 olarak tespit edildi.

Ocak Ağustos döneminde yurt genelinde toplam 948 bin 459 kişinin işe yerleştirildiği ve bir önceki döneme göre %24,3’lük artış sağlandığı belirlendi. Rapora göre 260 bin 287 kadın da işe yerleşti. Kadınlardaki işe yerleşme oranı yüzde 19’luk artışla dikkat çekerken, 262 bin 404 genç de iş buldu. Genç nüfustaki işe yerleşme oranı ise %20,4 arttı. Öte yandan işbaşı eğitim programı katılımcı sayısının 196 bin 710’ a yükseldiği ve bu başlıkta % 35,2’lik artış meydana geldiği görüldü.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı