Güncel Haberler

EN KABARIK CEZAYI KOCAELİ ÖDEDİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti öncesi açıkladığı ‘Dumansız Araç’ uygulamasında 1 günlük bilanço dudak uçuklattı. Komşu ilimiz Kocaeli, özel araç içinde tütün kullanımı denetimlerinde en çok cezanın kesildiği yer oldu. Sadece 5 günlük denetimlerde 239 araç sürücüsüne toplam 36 bin 567 lira idari para cezası kesildi. Düzce merkezde 7 sürücü sigara içerken denetime takılıp 153’er lira ceza öderken, ilçelerle birlikte rakamın çok daha yüksek olduğu öğrenildi.

İLK CEZA BURSA’DAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı sonrası hayata geçirilen özel araçlarda sigara yasağı uygulamasında ilk günde en çok cezayı alan il belli oldu. 239 araç sürücüsünün 36 bin 567 TL ceza ödediği Kocaeli, bu alanda başı çekti.

DÜZCE MERKEZDE 7 KİŞİ DENETİME TAKILDI

‘Dumansız Araç’ uygulamasının ilk gününde sadece ilimiz merkezde 7 sürücü cezalı duruma düşerken, ilçelerle birlikte çok sayıda sürücüye aynı gerekçeyle 153’er lira para cezası kesildiği öğrenildi. İlk para cezası ise Bursa’da kesildi.

Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Türkiye genelinde eş zamanlı olarak yapılan “Dumansız Araç Uygulaması” kapsamında Kocaeli Emniyet Müdürlüğü 573 personelle sürücüleri denetledi. 38 ayrı noktada yapılan denetimlerde bin 109 şahıs sorgulanırken 239 araç sürücüsüne seyir halinde tütün mamulleri tüketmekten toplamda 36 bin 567 TL idari para cezası kesildi.

Denetimlerde 660 araç kontrol edilirken 143 araç sürücüsüne çeşitli kural ihlallerinden dolayı 48 bin 431 TL para cezası uygulandı. 17 araç ise trafikten men edildi.

VATANDAŞ’HABERİMİZ YOKTU’ DEDİ

Yurdun her köşesinde yapılan denetimlerde birçok araç sürücüsü uygulamadan haberdar olmadığını dile getirirken, Edirne’den Kars’a tiryakiler cezalı duruma düştü. Öte yandan sadece Kocaeli’nde ve üstelik 1 günde yapılan denetimlerde 36 bin lira cezanın kesilmiş olması gözleri yurt genelindeki meblağa çevirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı