Bolu Liseleri Haberleri

ENGELSİZ MİLLİ SPORCU ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Paralimpik Okçuluk Milli Takımı Sporcusu Ömer Aşık, Bolu’da eğitim gören lise öğrencileri ile söyleşide bir araya geldi. Engelsiz Milli Sporcu Ömer Aşık, sporun hayatındaki önemini öğrencilerle paylaşırken onlara başarı için umutlarını asla kaybetmemelerini tavsiye etti.

Paralimpik Okçuluk Milli Takımı Sporcusu, Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi Memuru Ömer Aşık, Bolu’da eğitim gören lise öğrencileriyle söyleşide buluştu. Söyleşiye Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Elde ettiği başarılarla Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bolu ve tüm Türkiye’nin gururu olan Milli Sporcu Ömer Aşık, okçuluk sporu, sporun hayatındaki yeri, sağlıklı bir yaşam ve toplum için sporun önemini öğrencilere anlattı. Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Aşık onlara, başarı için asla umutlarını kaybetmemelerini tavsiye etti.

Söyleşinin sonunda sahneye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Milli Sporcu Ömer Aşık’a teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Ömer Aşık Kimdir?

1991 yılında Bolu’da doğdu. 1999 yılında elektrik çarpması sonucunda iki ayağını ve sol el bileğini kaybetti. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Bolu’da tamamladı. 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın açmış olduğu memurluk sınavını kazandı ve mezun olduğu lisede memur olarak çalışmaya başladı. 2013 yılında Bolu İl Emniyet Müdürlüğünün “Spor Engel Tanımaz” projesi kapsamında okçuluk hayatına amatör olarak başladı. Türkiye şampiyonalarında çeşitli dereceler yaptı. 2015 yılında Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda Milli Takıma seçildi. Bu dönemden sonra katıldığı uluslararası yarışmalarda çeşitli dereceler alarak Türkiye’yi gururla temsil etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı