Sağlık Haberleri

‘ERKEN TANI HAYAT KURTARIR!’

1-31 Ekim Meme Kanseri Ayı sebebiyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Anıtpark Meydanı’nda çadır kuruldu. Kadınlarda meme kanserine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, kanser hastalığında yaşanan artışa dikkat çekerek, bilinçlenmenin önemine vurgu yaptı.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nce Ekim ayının Meme Kanseri ayı olması sebebiyle etkinlik düzenlendi. Kadınlara meme kanseri bilincinin kazandırılması için Anıtpark Meydanı’nda sağlık müdürlüğünce çadır kurularak, vatandaşlar kanser hastalığına karşı bilgilendirildi.

Düzce Belediyesi bando takımının da eşlik ettiği etkinliğin açılışında konuşan İl Sağlık Müdürü Dr.Yasin Yılmaz, kanser hastalığında yaşanan artışa vurgu yaptı. Erken tanının hayat kurtardığının altını bir kez daha çizen Dr. Yılmaz, meme kanserine karşı bilinci arttırmak amacıyla etkinliği düzenlediklerini söyledi.

İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince meme kanseri taramalarının ücretsiz yapıldığını belirten Dr.Yılmaz, kanserden korunmak için kadınların belirli aralıklarla yaptırmaları gereken muayene ve tetkikler hakkında da hatırlatmalarda bulundu.

Vatandaşların ilgi gösterdikleri standlarda kanserden korunmak için yapılması gerekenler, erken teşhisin önemi ve tedavi yöntemleri gibi birçok başlıkta müdürlük personelleri tarafından bilgilendirmede bulunularak, broşür ve el kitapçığı dağıtıldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı