Eğitim Haberleri

ESKİŞEHİR İLK SIRADA!

Üniversite Araştırma Laboratuvarı tarafından yapılan ‘Öğrenci Dostu Üniversite Şehri’ araştırma sonuçlarına göre üniversite adayları en güvenli kentler sıralamasında ilk sıralara yerleşen Eskişehir’i seçiyor. 123 devlet ile 65 vakıf üniversitesini kapsayan araştırmada 35 bin 715 öğrencinin görüşleri alındı.

Daha önce de aynı araştırmada ilk sıraya yerleşen Eskişehir, bu defa da birinciliği diğer büyükşehirlere kaptırmadı. Yurdumuzun 81 ilinde eğitim veren 123 devlet ile 65 vakıf üniversitesinde öğrenim gören 35 bin 715 öğrencinin katıldığı araştırma sonuçları açıklandı.

Üç üniversiteye sahip olan ve en güvenilir kentler araştırmalarında da hep ön sıralara yerleşen Eskişehir, bu kez ‘Öğrenci Dostu’ ünvanı alarak parladı. Eskişehir insanının öğrenci kesimine karşı bakış açısı ve olumlu yaklaşımlarının araştırma sonuçlarına yansıdığı öngörülürken, burada okuyan öğrenciler hem ailelerin hem de şehir esnafının kendilerine çok yardımcı olduğunu aktardılar. Üniversite eğitimi için hayatlarında ilk kez Eskişehir’e gelen birçok öğrencinin, okul bittikten sonra da burada kalarak çalışmak istedikleri gözlendi. Yaşam standartlarının da diğer büyük şehirlere oranla öğrenci için uygun olduğunu aktaran öğrenciler, şehrin kendilerine değer kattığını ifade ettiler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı