Bolu Liseleri Haberleri

GENÇLER ADLİYE BİNASINA ÇIKARTMA YAPTI

Bolu Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, Bolu Adliyesi’ni ziyaret etti. Adliyeyi gezen öğrenciler hukuk ve adalet işleyişini yerinde görüp fikir edinirken; Başsavcı Önder Yaman, Ağır Ceza Reisi Seyfi Han ve Hakim Taner Gülşen ile söyleşide bir araya geldi.

Öğrencilerde hukuk ve adalet bilincinin geliştirilmesi, hak, özgürlük ve sorumluluklarını bilen adil bireyler yetiştirilmesi amacıyla ortaöğretim kurumlarında verilen “Hukuk ve Adalet” dersini alan Bolu Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, Bolu Adliyesi’ni ziyaret etti. Adliye binasını gezen öğrenciler hukuk ve adaletin işleyişini yerinde görerek fikir edindi. 

Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Seyfi Han, Hakim Taner Gülşen ve Avukat Ferit Atalay Şehit Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun Konferans Salonu’nda öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi. Bolu sosyal Bilimler Lisesi 10. sınıf öğrencilerinin hukuk sistemi ve eğitimi, adalet ve hak kavramı, hukuk meslekleri ve kariyer planlaması hakkındaki sorularını cevapladı.

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise konuşmasında söyleşinin öğrencilerin kariyer planlamalarında faydalı olduğunu, geleceklerini belirleyecekleri meslek seçimi öncesinde bilgi ve fikir edinmelerini sağladığını söyledi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı