Düzce Eğitim H.

GENÇLİK HAFTASI BAŞLIYOR

15-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası kapsamında Düzce’de hafta boyunca düzenlenecek etkinlik takvimi belli oldu.

15-19 Mayıs tarihlerini arasında ve bu yıl 100.yılı olması dolayısıyla coşku ile kutlanacak olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası için etkinlik takvimi belli oldu.

Tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de etkinliklerle geçecek olan hafta için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yayımlanan programa göre yarın saat 10.00’da Düzce Belediye Meydanı’ndan Anıtpark’a kadar Gençlik yürüyüşü düzenlenecek. Ardından hafta münasebetiyle açılış töreni ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapılacak. Saat 13.00 itibariyle ihtiyaç sahibi ailelere kumanya dağıtımı yapılacak ve iftar da yine ihtiyaç sahibi ailelerle birlikte yapılacak.

Halk oyunları ve çeşitli sportif faaliyetlerin gösterilerinin sunulacağı Anıtpark Meydanı’nda Gençlik Haftası dolayısıyla çeşitli etkinliklere sahne olacak.

Etkinlikle 16 Mayıs Perşembe günü Zabıta Noktası olarak bilinen Avni Akyol Parkı’nda devam edecek. Burada resim, filografi ve zeka oyunlarını içeren stant kurulacak. Saat 14.00’da ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda tiyatro gösterisi olacak.  

17 Mayıs Cuma günü ise Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde bir tiyatro gösterimi olacak.

18 Mayıs Cumartesi gecesi saat 23.00’da Düzce Belediyesi önünden Anıtpark Meydanı’na kadar Fener Alayı yapılacak. 23.30’da ise mehteran gösterisi olacak ve ardından ikramlar dağıtılacak.

Etkinlikler kapsamında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri ise sabah saat 10.00’da Anıtpark Meydanı’nda çelenk sunma töreni ile başlayacak. 18 Temmuz Spor Salonu’nda düzenlenen gösteri ve etkinliklerle devam edecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı