Düzce Eğitim H.

GENÇLİK HAFTASI’NIN AÇILIŞI YAPILDI

15-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftasının açılışı yapıldı. İstanbul Caddesi boyunca düzenlenen Gençlik Yürüyüşü ile başlayan kutlamalar Anıtpark Meydanı’nda düzenlenen törenle devam etti. Haftanın açılış konuşmasını yapan Gençlik ve spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, yarınların teminatı gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

15-19 Mayıs tarihlerini arasında ve bu yıl 100.yılı kutlanan Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası etkinlikleri başladı.

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Düzce Belediyesi Meydanı’ndan Anıtpark’a kadar yürüyüş düzenlendi. Bando eşliğinde birçok genç ve sporcunun katıldığı yürüyüşte renkli görüntüler ortaya çıktı.

Yürüyüş sonrasında okullar bayrak ve flamaları ile tören alanındaki yerini aldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Daha sonra tüm şehitlerin huzurunda 1 dakikalık saygı duruşu bulunuldu akabinde İstiklal Marşı okundu. Törene Vali Yardımcısı Cemal Demiryürek, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit de katıldı.

“Gençlik yarınların teminatıdır”

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci yaptı. Gençlerin yakın gelecekte söz sahibi olacağını ve Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarında yükselterek çağdaş medeniyet seviyesine taşıyacağını belirten Dereci, şöyle devam etti:

“Sevgili gençler, sevgi, saygı hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelemeyecek bir sorun olmadığını unutmamalısınız. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı ve tehdit karşısında daha fazla kenetlenip hiçbir kimsenin hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermemelisiniz. Ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak bu zamana kadar geldiğimiz gibi bundan sonra da sonsuza kadar devam edeceğimizden de kimsenin şüphesi olmamalıdır. Gençlik yarınların teminatıdır. Yarınlarımızın umudu olan sizler azmi, gayreti kararlı, çalışkan, üretken, vatanı için canını seve seve feda eden gençler olduğunuz müddetçe devletimiz ilelebet payidar kalacaktır. Bahar kadar güzel, güne kadar sıcak hislerle vatan sevgisini pekiştirmeliyiz. Yarınlara hazırlanan gençler olarak bilgimizi artırırken, milli ve manevi değerlerimize dört elle sarılmalıyız.

“Sizler kötü alışkanlıklardan uzaklaşmalı; spor ve vücut sağlığına önem vermelisiniz”

Sevgili gençler, geleceğin nesli olan sizler kötü alışkanlıklardan, sağlığa zararı keyif verici maddelerden uzaklaşmak, spora ve vücut sağlığına daha çok önem vermek durumundayız. İnternette, sosyal medyada, beynimizi teslim alan ve işgal eden her türlü görüntüden, lüzumsuz sözden ve yazıdan uzak durmalıyız. Hiç kimseye kalbimizi cep telefonu ile işgal etmeye ve cep telefonu ile aklımızı ve ruhumuzu teslim almasına izin vermemeliyiz.”

Dereci’nin konuşmasının ardından tören karate ve halk oyunları gösterileri ile devam etti.

Hafta boyunca sürecek olan Gençlik Haftası kutlamaları, etkinliklerle devam edecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı