Ekonomi Haberleri

GENEL MÜDÜR BATI KARADENİZ'DE

TMO Yönetmi Kurulu Başkanı Genel Müdür Ahmet Güldal, Batı Karadeniz bölgesinde bulunan fındık alım noktalarını incelemek üzere bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Güldal, Akçakoca alım merkeziyle ilgili olarak da 250 bin tonluk deponun mevcut olduğunu ve alımların devam edeceğini söyledi.

Ziyaretlerine Adapazarı alım noktası ile başlayan TMO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güldal, Kocaeli ile Düzce’ye bağlı Akçakoca, Gümüşova ve Çilimli alım noktalarını ziyaret ederek personelden alımlara ilişkin bilgiler aldı.
Alımları sırasında fındığını teslim etmeye gelen üreticilerle gerçekleştirdiği sohbetlerde Güldal, rutubet, yabancı madde gibi nedenlerle ürün teslim edemeyen üreticilerin, ürünlerini kriterlere uygun hâle getirerek tekrar iş yerlerine getirebileceklerini ifade etti. Ayrıca yerel basın ve kamuoyunda çıkan haberlerde piyasa fiyatlarının düşürülmesi için vatandaşların yanıltıldığının altını çizerek; “Üreticilerimiz bizimle ilgili bilgiyi bizden alsın, kulaktan duyma bilgilere itibar etmesin” dedi.

Akçakoca alım merkezinde 34 noktada 200 bin ton kapasiteli kiralık depo ile gerektiğinde de 250 bin tonluk depomuzun mevcut olduğunu ve üreticiler ürünlerini getirdiği sürece alımlarının devam edeceğini bildirdi.

Ziyaretleri sonrasında alımların sorunsuz devam ettiğine dikkat çeken Güldal,“Üreticilerimizin memnuniyeti için canla başla çalışan personelimize teşekkür ederim”diye konuştu.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı