Düzce İlkokulları Haberleri

‘GEZ-GÖR-YAP-ÖĞREN’ FAALİYETLERİ SÜRÜYOR

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde hayata geçirilen “Gez, Gör, Yap, Öğren” projesi kapsamında okullar faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Projenin yayınlaştırılması amacıyla ise okullarda “Düzce’yi tanıyorum” köşelerinin hazırlanması planlanıyor.

2023 Eğitim Vizyonunda yer alan ‘Yenilikçi uygulamalara imkân sağlanacaktır’ hedefinden yola çıkılarak, Düzce’deki okulların bölgelerinde faaliyet gösteren bilim merkezi, müzeler, sanat atölye ve merkezleri, teknoparklar, üniversiteler, belediye eğitim alanları ve bilim ve sanat merkezleri ile işbirliklerinin arttırılması yönünde çalışmalar yapmak, Düzce’de faaliyette bulunan hastane, bakımevi, sevgievi, Kızılay, Yeşilay gibi amacı sosyal sorunlara çare olmak olan kuruluşlara ziyaretler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bu amaçla öğrencilerin sosyal projeler hazırlanması veya sosyal projelere katılım sağlaması; bulunduğu bölgeyi daha iyi tanımasına yardımcı olmak amacı ile öğrencilere bölgeye özgü değerler tanıtılıyor.

Bölgenin kültürel yapısına hitap eden Düzce Günleri kapsamında yöresel yemekler, çocuk oyunları, yöresel giysiler giyilerek etkinlikler yapılacak ve her okulun giriş bölümüne “Düzce’yi Tanıyorum” köşeleri hazırlanarak projenin yaygınlaştırılması sağlanacak. 

Proje kapsamında Namık Kemal İlkokulu, Aydınpınar İlkokulu, Çakırlar İlkokulu, Fatih İlkokulu ve Gümüşpınar Mehmetçik ilkokulu ve Ören Şehit Nusret Akar ilkokulu faaliyetlerine başladı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı