Güncel Haberler

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK GELİYOR!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre bugün yurdun kuzey kesimlerinde sağanak yağışlar etkili olacak. İlimizde de bugün gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, Orta ve Doğu Karadeniz’de ise fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre bugün ilimiz de dahil Batı, Orta ve Doğu Karadeniz ile Marmara bölgesinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu ve yağışlı, Marmara’nın sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle batı ve güneybatı, zamanla batı kesimlerde kuzeybatı, gece saatlerinde Marmara’da kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı ve Orta Karadeniz’in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

Batı Karadeniz’de yarın da yer yer etkisini sürdürmesi beklenen yağışlara Orta ve Doğu Karadeniz’de fırtına eşlik edecek. Hava sıcaklıklarında genel olarak büyük düşüş yaşanması beklenmese de Düzce için öngörülen  hava sıcaklığı ise 13-25 derece.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı