Güncel Haberler

GÜNDEMDE HOLDİNG YAPILANMASI VARDI.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Eylül ayı olağan meclis oturumu, Meclis Başkanı Ahmet Dertli’nin başkanlığında Şehit Emniyet Müdürü Ufuk Baysan Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli, Düzce’de bir işbirliği güç birliği platformu oluşturma niyetinde olduklarını, bu hedefle de bir rapor hazırladıklarını söyledi. Dertli, geçmişte Düzce’de olumsuz sonuçları yaşanan bu güç birliği yapılanmalarının Türkiye’de çok büyümüş ve markalaşmayı başarmış örneklerinin olduğunu belirterek, yapılan araştırmalar ve hazırlanan ilk raporda detaylarıyla yapılanma konusunda bilgilerin sunulduğunu da sözlerine ekledi.

Ahmet Dertli, kurulması düşünülen holding yapılanmasıyla ilgili olarak; “Düzce’nin ekonomik olarak topyekün kalkınması için elbirliği ve güç birliği ile Düzce TSO önderliğinde Düzce Üniversitesi, Düzce TB, Düzce OSB ve Akçakoca TSO katılım desteği ve çeşitli sektörlerden oluşacak en az 100 iş insanın katılımı ile ilimizde güçlü bir sermaye yapısını oluşturmak, Sanayicilerimizin atıl kapasitelerini hazırlanacak olan swot analizleri kapsamında başta ihracat ve iç piyasada iş geliştirme kanalları olmak üzere daha etkin kullanmak, Ekonomik olarak işbirliğinin gücü ve iştirak eden kurumlarımızın desteği ile ilimizin kalkınmasına, istihdam alanlarının genişlemesine sosyal etkinliklerde ve projelerde daha etkin yer almaya ve daha kaliteli verimli olarak oluşturulacak iş alanlarında faaliyette bulunmak ‘ açıklamasında bulundu.

Oda faaliyetlerini meclis üyelerine aktaran Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan organizasyonlar hakkında bilgiler aktardı.  Şahin konuşmasında; 11 Eylül’de oda olarak 2019 yılı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Üretim Altyapılarının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında en yüksek puanı alan 2. proje olarak kabul edilen “Üretimde Dijital Dönüşüm” ve 2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında sunulan “Meslek Komiteleri Daha Etkin Nasıl Çalıştırılır Çalıştayı” projesinin sözleşme imza törenine katılım sağladıklarını aktaran Şahin, TOBB İlkokulunu ziyaret ederek, kırtasiye yardımında bulunduklarını dile getirdi. Oda olarak yapılan tüm çalışmaları özetleyen Şahin’in konuşmasının ardından Olağan Meclis Toplantısı aylık mizanlar ve yönetim kurulu önergelerinin görüşülmesinden sonra sona erdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı