Sağlık Haberleri

"GÜNÜBİRLİK TEDAVİ ÜNİTESİ" HİZMETE GİRDİ

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde hastalara daha kaliteli hizmet verebilme amacıyla yeni bir ünite devreye geçirildi. Üç sağlık personeli ile uzun süre yatarak tedavi görmesi gerekmeyen hastalar için kurulan 8 yataklı ‘Günübirlik Tedavi Ünitesi’ özellikle serum tedavisi alacak hastalar için kullanılacak.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde hayata geçirilen ‘Günübirlik Tedavi Ünitesi’ ile hem uzun süre yatışı gerekmeyen hastalara daha kaliteli konforlu hizmet verilmesi hem de acildeki yığılmanın önüne bir nebze de olsa geçilmesi amaçlanıyor.

Hastane bünyesinde açılan günübirlik servis, 3 sağlık personeli ve 8 yatak kapasitesi ile sabah 08:00 akşam 17:00 saatleri arasında hizmer verecek.

Özellikle Ayaktan Polikliniğe başvuran ve uzun yatış gerektirmeyen özellikli ilaçlar, enjeksiyon, serum takılması gibi hizmetler yatış işlemleri yapılmaksızın hastalara bu birimde uygulanacak. Bu sayede hem acil servis ile yataklı servislerdeki yoğunluğun azaltılması hem de hastaların daha ferah bir ortamda daha hızlı sağlık hizmeti alması öngörülüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı