Düzce Liseleri Haberleri

HAFIZ İHO BAŞARIYA DOYMUYOR!

TÜBİTAK’ın ortaokul öğrencileri arasında yaptığı “Araştırma Projeleri Yarışmaları”nda 6 projesi ile dereceye giren Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu, yarışmalara ev sahipliği yapan Marmara Üniversitesi’ni ziyareti sırasında Sosyal, Kültürel ve Bilimsel İşbirliği Protokolü de imzaladı.

Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu bu yıl TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmalarına 25 proje ile başvuru yapmış, başvuru yaptığı projelerden 13 tanesi İstanbul Asya Bölge Finaline katılmaya hak kazanmıştı. Finalde 6 proje ile dereceye giren okul yarışmalara ev sahipliği yapan Marmara Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar tarafından Üniversiteye davet edildi.

Sultanahmet Meydanı’ndaki tarihi rektörlük binasında yapılan ziyarete İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Talha Cebeci, Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokul Müdürü Gürol Ün, projeleri dereceye giren 10 öğrenci ve danışman öğretmenleri katıldı.

Ziyaret kapsamında Mehmet Akif İnan Hafız İHO ile Marmara Üniversitesi arasında Sosyal Kültürel ve Bilimsel İşbirliği Protokolü imzalandı. 

İmzalanan protokolle okul, Marmara Üniversitesi’nden eğitim faaliyetleri, konferans, seminer, danışman desteği, nano teknoloji laboratuvar desteği, TÜBİTAK ve Avrupa Birliği Projelerine danışmanlık desteği, sosyal ve kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapma gibi çeşitli alanlarda destek alıp işbirliği sağlayacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı