Güncel Haberler

HAFTANIN KONUĞU PROF. DR. SABRİ TEKİR

Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye Vizyon Konferanslarının bu haftaki konuğu 20. Dönem Milletvekili ve 54. Hükümet Devlet Bakanı Prof. Dr.Sabri Tekir olacak.

Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü organizasyonu ile düzenlenen ve son dönemin en önemli salon etkinlikleri arasında yer alan “Türkiye Vizyon Konferansları bu hafta da önemli bir isme ev sahipliği yapacak. 65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün bizzat ilgilendiği ve Kültür Merkezinde düzenlenen organizasyonda Türkiye’nin tarihsel gelişimi, kültürü, bilimsel alanda ortaya koyduğu gelişmeler ile son döneme ilişkin gündem konuları üzerine bilgiler aktarılırken gelecek Cuma gününün konuğu ise 20. Dönem Milletvekili ve 54. Hükümet Devlet Bakanı Prof. Dr. Sabri Tekir olacak.

Konferans, 28 Şubat Cuma günü saat 18:30’da Kültür Merkezinde düzenlenecek

Prof. Dr. Sabri Tekir Kimdir?

1951 yılında İzmir Ödemiş’te doğan Prof. Dr. Sabri Tekir, Ege Üniversitesi İktisadi Ticari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü ile Londra Üniversitesi Ekonomi Politikası Bölümünü tamamladı.

ABD George Mason Üniversitesi Kamu Tercihi Araştırma Enstitüsü ve İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’ne devam etmiştir.

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölüm Başkanlığı, Maliye Teorisi Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Salihli Meslek Yüksek Okulu Kurucu Müdürlüğü, Tiflis International Black Sea Üniversitesi Kurucu Rektörlüğü, Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyeliği görevlerini üstlendi.

10 kişilik bir ekiple meydana getirdiği Faizsiz Yeni Bir Banka Modeli- 1987 İSAV isimli kitabı basılmıştır.

20. Dönem İzmir Milletvekilliği ve 54. Hükümette Devlet Bakanlığı yapmıştır.

Tekir, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı