Düzce İlkokulları Haberleri

HEM RENGARENK HEM EĞLENCELİ OLDU

Oyunun çocuk gelişimindeki öneminin bilincinde olan Gümüşova Hacıkadirler İlkokulu öğretmenleri, okul bahçesine geleneksel oyunlar çizdi.

Oyun çocuk gelişiminde çok önemli bir yere sahiptir. Çocuğun sağlıklı bir gelişim göstermesinin en önemli yolu doya doya oynamasıdır.

Oyun oynamak, çocukların aktif olmalarını ve enerjilerini dışarı vurmalarını sağlamanın yanı sıra, motor becerilerinin gelişmesi için de büyük öneme sahiptir. Çocuklar oyun oynarken atlayıp zıplayarak denge, esneklik, hız ve dikkat gibi becerileri geliştirirler. Vücutlarını kontrol edebilmeyi ve hangi nesnelere ne kadar güç uygulamaları gerektiğini fark ederek kaslarını kullanmayı öğrenirler.

İşte bu çerçevede Gümüşova Hacıkadirler İlkokulu’nda da önemli aktivite düzenlendi. Çocuğun gelişiminde oyunun ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan öğretmenler okulun bahçesine öğrencilere yönelik olarak geleneksel oyunlar çizdi.

Bahçeyi hem rengarenk hem de eğlenceli bir hale getiren öğretmenlerin, öğrencileri için yaptıkları bu çalışma sayesinde yüzlerindeki mutluluk ise görülmeye değerdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı