Düzce Liseleri Haberleri

HEPSİ MESLEKLERİNDE KARİYER YAPMIŞ KİŞİLER

“Kariyer Günleri Projesi” faaliyetleri kapsamında mesleklerinde kariyer yapmış kişiler öğrencilerle buluşturulmaya devam ediyor. Böylece öğrencilere kariyer bilinci oluşturulurken, meslek seçimlerinde doğru tercih yapmaları sağlanıyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Kariyer Günleri Projesi” tüm liselerde uygulanmaya devam ediyor.

Proje ile yükseköğrenime geçmeye ve iş hayatına atılmaya hazırlanan öğrencilerin iş dünyasını tanımalarını sağlarken, gerek özel sektör gerek kamu sektöründeki kurumlar ile öğrencileri arasında birebir iletişim ortamı oluşturuyor.

Amaç: Meslek seçimi için doğru tercih yapmaları

Ayrıca proje ile öğrencilere iş dünyasından çeşitli isimlerle buluşma fırsatı sağlamasının yanında, kariyer bilincini oluşturmak ve onlara bu konuda bir bakış açısı kazandırmak, meslek seçimi için doğru tercihler yapmalarını sağlamak, kişisel gelişim süreçlerine katkıda bulunarak mezuniyet sonrası karar verme aşamasında daha sağlıklı tercihler yapabilmelerine yardımcı olmak amaçlanıyor.

Mesleklerinde kariyer yapmış kişiler öğrencilerle buluşturuldu

İki yıldır devam eden proje kapsamında öğrenciler kamu kurumları, üniversiteler, özel teşebbüsler, fabrika gibi iş alanlarını ziyaret  etti. Yetkililerden bilgiler alıp çalışma alanlarını yerinde görerek değerlendirme imkanı elde etti. Bunun yanında liselerde temel bilimler, siyaset, yöneticilik, yazılım, elektronik mühendisliği, askerlik ve güvenlik hizmetleri, yazarlık, ilahiyat, eğitim, eczacılık, hukuk, din adamlığı, müfettişlik, gazetecilik, spor, dil uzmanlığı, tıp gibi meslek alanlarında kariyer yapmış kişiler öğrencilerle buluşturuldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı