Genel Spor Haberleri

‘HER YIL ON BİNLER YARARLANIYOR’

Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu yurt genelinde bakanlığa bağlı 38 adet gençlik kampı bulunduğunu ve her yıl yaklaşık 125 bin gencin bu kamplardan faydalandığını söyledi.

Kırşehir Ahi Evran Gençlik Kampı’nı ziyaret ederek gençlerle bir araya gelen Bakan Kasapoğlu, ‘Ülkemizin dört bir yanında gençlik kamplarımız var. Kamplarımızda Sportif anlamda ve eğitimsel noktada, gençlerimize sunduğumuz pek çok imkânlar var. Gençlerimizin hem tatillerini geçirdikleri hem kendilerini geliştirdikleri, hem de güzel arkadaşlıklar kazandıkları bu kamplarda zaman zaman gençlerimizle birlikte oluyoruz” diye konuştu.

Sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiği kampta gençlerle bolca vakit geçirme imkânı bulduklarını anlatan Bakan Kasapoğlu ‘Diyarbakır’dan, Bursa’dan, Tekirdağ’dan, Amasya’dan gençlerimiz buradalar. Hem arkadaşlıklarını geliştiriyorlar hem de futboldan basketbola, voleyboldan kanoya kadar pek çok aktiviteyi gerçekleştiriyorlar. Yeni arkadaşlıklar kazanıyorlar, dostluklar inşa ediyorlar. Onların bu heyecanına, bu güzel ortama eşlik etmek bizlere de ayrı bir güç veriyor. İnşallah bu kamp ziyaretlerimiz devam edecek’ dedi.

Bakan Kasapoğlu, Türkiye genelinde 38 adet gençlik kampı olduğunu ifade ederken, “Her yıl yaklaşık 125 bin gencimiz bu kamplardan yararlanıyor. Doğa ve deniz kamplarının dışında, yıl boyunca Üstün Yetenekliler Kampı, Ekolojik Tarım ve Hayvancılık Kampı, terörden etkilenen gençlerimiz için ‘Umut Kampı’ gibi pek çok tematik kampta gençlerimizi misafir ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı