Güncel Haberler

HOLLYWOOD’U ARATMADI!

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yapılan tatbikat, Hollywood filmlerini aratmadı. Kaza ihbarı geçilip, araç yakılan tatbikat, film sahnelerini akıllara getirdi.

 “İtfaiye Haftası” kapsamında Bolu İtfaiye Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen tatbikatta trafik kazası ihbarı üzerine kaza kırım ekipleri olay yerine hareket etti. Kazada sıkışan minibüsün kapılarını açan ekipler, daha sonra ilk müdahaleyi yaptıkları sürücüyü bulunduğu yerden çıkardı.

Tabikatın ikinci aşmasında seyir halindeyken yanmaya başlayan bir minibüse müdahale eden ekipler, zaman zaman patlamalar meydana gelen yangını kısa sürede söndürmeyi başararak takdir topladı. Tatbikatı Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Mansur Şen, İtfaiye Müdürü Mehmet Duman ve itfaiye personeli izledi.

Basın mensuplarına gerçeğini aratmayan tatbikatla ilgili bilgi veren Duman, “İlimizde itfaiye teşkilatı 1923 yılında kurulmuştur. Yaklaşık 96 yıldan beri teşkilat olarak Bolu ve bölgesine hizmet vermekteyiz. Müdürlüğümüzde 15 araç var. 112 Acil Çağrı Merkezi’nde görev yapan arkadaşlarımızla 67 personelle hizmet vermekteyiz. 2019 Ağustos ayının sonuna kadar kaza, yanma, hayvan kurtarma, eğitimler ve diğer görevler dahil 2 bin 211 olaya müdahale ettik.” ifadesini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı