Güncel Haberler

İLK KAZMA YIL SONUNA KADAR ATILACAK

Düzce Belediyesi kısa bir süre önce Valilik kararı ile içerisinde bulunan yapıların yıkıldığı İnönü ve Avni Akyol Parkları ile Anıtpark meydanının Millet Bahçesine dönüştürülmesi için hazırlıklarını tamamladı. Millet Bahçesi 1. Etap’ adını alacak olan park aynı zamanda ilimizin en büyük parkı olacak.

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün seçim döneminde yayımladığı proje kitabında yer verilen Millet Bahçesi için Düzce Valiliği kararı ile İnönü Parkı içindeki yapıların gecekondu yasasına muhalefetten yıkımıyla başlayan hazırlık çalışmalarının sonuna gelindi. Millet Bahçesi 1. Etap adının verileceği proje kapsamında 14 bin 252 metrekarelik İnönü Parkı ve yanında bulunan 4 bin 883 metrekarelik Avni Akyol ile 8 bin 135 metrakare büyüklüğündeki Anıtpark birleştirilerek, yaklaşık 27 bin metrekare alan üzerinde Millet Bahçesine dönüştürülecek. Proje üzerinde son düzenlemeler sürerken 2019 yılı bitmeden ilk kazmanın da vurulması öngörülüyor.

Konu hakkında konuşan Başkan Özlü, üç parkın birleştirilerek Millet Bahçesi 1. Etap adını alacağını belirterek içinde çok farklı donatıların olacağını ifade etti. Başkan Özlü, parkların halihazırda hukuka uygun şekilde vatandaşların kullanımına açıldığını belirterek “Bundan sonraki süreçte inşa edeceğimiz proje içinde hiçbir zaman dönerci, kebapçı işletme olmayacak. Şu an mahkeme süreci devam ediyor, iyi gidiyor. İki etap halinde ifade ettiğimiz Millet Bahçesinin 1. Etabı İnönü, Avni Akyol ve Anıtpark olacak. Tertemiz bir Merkez Park olacak. Vatandaşlarımız burada spor yapacak. Gerekirse biz de buraya her sabah spor eğitmenleri getireceğiz, sağlıklı yaşama teşvik edeceğiz. Amacımız yıl bitmeden belirlediğimiz alanda çalışmayı başlatmak. Hukuki süreci takip ederek hareket edeceğiz. Çevre ve Şehricilik Bakanlığı ile görüştük, uzmanlar alanı inceledi. İsim konusunda anket yapma gibi bir planımız var. Pırıl pırıl bir park, şehrin en büyük parkını inşa edeceğiz” dedi.

Müstecire Geçit Yok

Yeni parkın inşası ve vatandaşların konu hakkında merak ettiği konulara açıklık getiren Başkan Özlü daha önceki gibi kiracı, müstecir gibi uygulamaların tarihe karıştığını da kesin bir dille yineledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı