Sağlık Haberleri

‘İŞ KAZALARININ ÇOĞU ÖNLENEBİLİR!’

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde görev yapan sağlık personellerine ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ eğitimi verildi.Açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr.Yasin Yılmaz, iş güvenliğinin sağlanmasında koruyucu ekipmanların önemini vurguladı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi sağlık personellerine hastane konferans salonunda ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ eğitimi verildi. Eğitime Hastane Başhekimi Op.Dr.Hamid Özmen, sağlık yöneticileri, birim sorumluları ve sağlık çalışanları katıldı.

Burada açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr.Yasin Yılmaz, sağlık personeli için koruyucu ekipmanların hayati önem taşıdığına dikkat çekti. Yılmaz’ın konuşmasının ardından İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Arslan Yılmaz,Uzm.Dr.Özgür Düzgöl ve Sivil Savunma Birim Sorumlusu Recep Ali Kavak tarafından iş kazaları ve korunma yolları hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Programda temel iş güvenliği,kişisel koruyucu donanımlar,6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, elle kaldırma ve taşıma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı konusunda detaylı bilgi aktarımında bulunuldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı