Güncel Haberler

‘İSTANBUL CADDESİ BU ŞEHRİN KALBİ’

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü “İstanbul Caddesi Projesi” kapsamında şantiyede hazırlanan örnek uygulamaları inceledi. Başkan yardımcılarıyla birlikte bisiklet yolu projesi hakkında da istişarelerde bulunan Başkan Özlü, ‘İstanbul Caddesi bu şehrin kalbi, tüm vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayacak şekilde düzenleyeceğiz’ açıklamasında bulundu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Başkan Yardımcıları Dr. Cengiz Tuncer ve Celal Kasapoğlu ile ilgili birim müdürlerinin de eşlik ettiği inceleme gezisinde belediye öz kaynakları ile şantiyede üretimi yapılan bisiklet ve yaya yolu ayrım uygulamalarını inceledi. Çevre şehirlerde uygulanan birbirinden farklı duba ve ferforje korkulukları inceleyen Başkan Özlü, İstanbul Cadde üzerinde bulunan tramvay yolu için hazırlanacak bisiklet yolu uygulaması hakkında istişarelerde bulundu.

Başkan Özlü inceleme gezisi hakkında kısa bir açıklama yaparak “Proje uygulamasında her ihtimali ayrıntılı bir şekilde değerlendiriyoruz. Yayaların can güvenliği, acil durumlarda bisiklet yollarının nasıl kullanılacağı gibi konular da proje uygulamasında göz önünde bulundurulacak. Yani cadde üzerindeki yaya trafiği kontrol altına alınacak. Ambulans, itfaiye araçlarının geçişleri için alternatifler düşünüyoruz. Şehrin kalbini oluşturan İstanbul Caddesi tüm vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayacak şekilde düzenlenecek” şeklinde konuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı