Güncel Haberler

İSTANBULDA BİR DEPREM DAHA!

‘HASARLI BİNALARA GİRMEYİN!’
İstanbul’da Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından 28 adet artçı sarsıntının meydana geldiği öğrenildi. Düzce, Kocaeli ve Yalova’da da hissedilen deprem nedeniyle İstanbul’da okullar tatil edilirken, panik olan vatandaşlar sokaklara döküldü.

İstanbul’da Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından 28 adet artçı sarsıntının meydana geldiği öğrenildi. Düzce, Kocaeli ve Yalova’da da hissedilen deprem nedeniyle İstanbul’da okullar tatil edilirken, panik olan vatandaşlar sokaklara döküldü. AFAD ve Kızılay hasarlı ve riskli binalardaki vatandaşlara ”evlerinizi terk edin” uyarısında bulundu.

 

Silivri açıklarında meydana gelen şiddetli deprem milyonlarca kişiye korku dolu anlar yaşattı. Hemen herkesin hissettiği depremin hemen ardından halk sokaklara döküldü. Kandilli Rasathanesi ve AFAD, yaptığı son dakika açıklaması ile hasarlı binalara girilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

 

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

 

İstanbul Valiliği kentte meydana gelen 5.8’lik deprem nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini açıkladı.

ÇEVRE İLLERDE DE HİSSEDİLDİ

 

Deprem kent genelinde ve Düzce, Sakarya, Tekirdağ, Kocaeli, Kırklareli, Yalova, Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Manisa, Çanakkale, İzmir, Bilecik’te de hissedildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı