Eğitim Haberleri

İŞTE DEĞİŞİKLİKLER …

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 4 bakanlığa ait atama kararları Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 25 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü de değişti. Görevden alınan Kemal Şamlıoğlu’nun yerine Muammer Yıldız getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bazı kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Dört bakanlık ile bazı kurumlara ilişkin atama ve görevden alma kararlarını içeren ve 25 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kararnamede şu değişiklikler yer aldı;

Milli Eğitim Bakanlığı’nda açık bulunan Talim ve Terbiye Kurulu üyeliklerine Halil İbrahim Kahraman, Hüseyin Şirin, Toper Akbaba, Bahri Ata ve Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk getirildi.Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Strateji Geliştirme Başkanı Veysel Erdel ile İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Özcan Duman görevlerinden alındı.Görevden alınma ile boş kalan Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne Muammer Yıldız, Strateji Geliştirme Başkanlığı’na Mehmet Fatih Leblebici, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı’na Umut Gür, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne Kemal Varın Numanoğlu getirildi.Milli Eğitim Bakanlığı’nda açık bulunan Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne İsmail Çolak, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına da Özgür Türk’ün atamalarının yapıldığı görüldü.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı