Güncel Haberler

KADIN MECLİSİ’İNDEN ÇAYCUMA’YA ZİYARET

Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyesi Pakize Sadık Zonguldak / Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli’ yi ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti. STK çalışmalarında ortak bilgi paylaşımı koordinasyon sağlama çabasının ilk adımlarının atıldığı bu toplantıda Kent Konseylerinin şehir yönetimindeki etkisi , faaliyetleri hakkında istişarelerde bulunuldu.

İLETİŞİM,  GELİŞİM İÇİN ÖNEMLİ

Kent Konseylerinin ve alt kolları KADIN ve GENÇLİK meclislerinin Düzce ‘de aktif bir şekilde çalıştığını ifade eden Pakize Sadık,” Kent Konseyleri ve Meclisleri  arasındaki iletişim ve bilgi ağının sağlanması için çalışıyoruz. 300 e yakın üye sayımızda Kadın Meclisimiz olarak  bu birlik ve beraberlik  içerisinde Kent Konseylerinin kent yönetimlerinde daha aktif olmalarını  sağlayacak çalışmalar gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Kentin Vizyonu ve Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak  neler katabiliyoruz  temasından yola çıkan Pakize Sadık “Kent Konseylerinin ait oldukları kültürün tanıtılmasında çok yönlü  çalışmalarda bulunarak  kente yeni bir bakış açısı kazandırmaktadır. Diğer yandan da kadınların  ve gençlerin  şehir gelişiminde  sosyal sorumluluk projelerine katılım sağlayarak aktif  rol alması sağlanmalıdır  ” dedi.

   KENT KÜLTÜRÜ ÖNEMLİ

“Çaycuma Kent Konseyi ile birlikte  ; bir aile niteliğinde  bir araya gelmenin  kendilerini mutlu ettiğini söyleyen” Pakize Sadık.  bu platformların  Kent kültürünün tanıtılmasında önemli bir yapı olduğunu belirtti. Bu tür birlikteliklerin kültürleri birbirine yakınlaştırdığını ifade eden Sadık,  Düzce Belediyesi Kent Konseyi  Kadın Meclisi  çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Sadık, ayrıca  Çaycuma Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli  ve yönetimini 2020 ‘de yapılacak olan 6. Düzce Otları Tchye Bereket Festivaline davet etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı