Sağlık Haberleri

KALİTEDE SINIFI GEÇTİLER

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Ağustos ayı sonunda Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı’nca yapılan ve 3 gün süren değerlendirmeden 100 üzerinden 94.9 puan alarak hizmet kalitesini tescilledi.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından görevlendirilen 5 kişilik değerlendirme ekibi Düzce Atatürk Devlet Hastanesi acil servis, ameliyathane, tüm üniteler (Yoğun Bakım Üniteleri, Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi, Diyaliz Ünitesi, Merkezi Sterilizasyon Ünitesi, Onkoloji vb.), tüm laboratuvarlar, poliklinikler, klinikler ve tüm idari birimler olmak üzere kalite standartlarını değerlendirdi. Yapılan değerlendirme sonucunda 94.9 kalite puan alan Atatürk Devlet Hastanesi bu puanla deyim yerindeyse tam not aldı.

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, elde edilen başarıyla ilgili olarak ‘Kurumun her kademesinde, tüm çalışan ve paydaşlarımızla, sürekli gelişen bir kalite yönetim sistemimizin kurum kültürü olarak benimsenmesi, kalite politikası ve hedefleri doğrultusunda tüm çalışanlarla kaliteli hizmet sunma noktasında gerekli çalışmalarımız devam etmektedir’ şeklinde konuştu.

Dr.Yılmaz, ‘Sağlıkta Kalite’ değerlendirmesinin başarı ile sonuçlandırılmasından dolayı tüm ekibe emek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.
 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı