Güncel Haberler

‘KAPILAR KAPANMASIN’

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında ceza ve infaz kurumlarındaki tutuklu/hükümlülerle denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik eğitsel, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerde iş birliği protokolü imzalandı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu, imza töreninde her zaman kadına şiddetin karşısına olacaklarına vurgu yaptı.

Yaptığı konuşmada son günlerde yaşanan ve tüm yurdu yasa boğan kadın cinayetlerine değinen Bakan Kasapoğlu,  “Hepimiz bu kadim coğrafyada birlikte yaşıyoruz. Son günlerde yaşanan şiddet hadiselerini özellikle vurgulamak istiyorum. Biz barış toplumunun evlatlarıyız. O inancın çocuklarıyız” ifadelerini kullandı.

“Bizim kültürümüzde, bizim inancımızda, bizim geleneğimizde şiddete yer yok” diyen Bakan,“Sporda da hayatın diğer alanlarında da şiddetin hiçbir türlüsünü hiçbir kimseye tasvip etmiyoruz. Ne insana, ne insan olmayan varlıklara hiçbir şekilde şiddeti makul ve masum göremeyiz. Bu anlamda evlatlarımızı yarınlara iyi evlat olarak yetiştireceğiz. İyi insan olmalarını, sabrı ve hakkı tavsiye edeceğiz. Gençlerimizi şiddete yönelik eğilimler noktasında inşallah koruyacağız. Bu ülkeyi, bu toprakları bir esenlik yurdu yapmak için ve bunu sağlamak için kararlı olduğumuzu da bu vesileyle ifade etmek istiyorum. Birbirimize tutunacağız, birbirimize umut vereceğiz. Öfkeye değil, merhamete sığınacağız” açıklamasında bulundu.

“Kapılar Kapanmasın”Projesi

Bakan Kasapoğlu,

Adalet Bakanlığı ile yaptıkları projenin isminin “Kapılar Kapanmasın” olduğunu belirterek, “Bu protokolle birlikte cezaevlerindeki genç tutukluları ve hükümlüleri ruhsal anlamda, bedensel anlamda güçlü kılmak, kendini tanımalarına, kendini tanıtmalarına yardımcı olmak amacıyla pek çok faaliyeti gerçekleştireceğiz. Kültürle, sanatla, sporla ilgili pek çok etkinlik düzenleyeceğiz. Onların cezaevi içindeki, hem de cezaevi sonrası toplumla entegrasyonu, kendileriyle barışık olmaları yönünde birtakım hedeflerimiz var”dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı