Düzce Anaokulları Haberleri

KARADENİZ GÜNLERİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Gölyaka Şehit Cemal Atabaş Anaokulunda düzenlene Karadeniz günleri etkinliği büyük ilgi gördü. Minik öğrenciler Karadeniz Bölgesini yakından tanıdı.

Gölyaka Şehit Cemal Atabaş Anaokulu güzel bir ekinliğe ev sahipliği yaptı. Okul öğretmenlerinin, öğrenci velilerini ve öğrencilerin bir araya gelerek hazırladığı Karadeniz günleri etkinli ilçede büyük ilgi gördü.

Öğrencilere yaşadıkları bölgenin kültürünü, kıyafetlerini, yemeklerini ve müzik kültürünü tanımalarını sağlamak amacıyla şenlik havasında geçen etkinlik önemli bir etki oluşturdu.

Minik öğrenciler için hazırlanan programda yöresel eşyalar, kıyafetler ve yemekler sergilenerek her biri tek tek görevli öğretmenleri tarafından tanıtıldı.

Etkinliğin ana temasına uygun olarak sahne alan Kuyudüzü Folklör Ekibi Karadeniz Bölgesi halk oyunlarını oynadı. Yöresel kıyafetleri giymeyi ’de ihmal etmeyen ekip etkinliğe katılanları ve minik öğrencileri doyasıya eğlendirdi.

Şehit Cemal Atabaş Anaokulunda düzenlene Karadeniz Şenliği’ne Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Taştepe katılarak, düzenlenen programa destek verdiler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı