Düzce Anaokulları Haberleri

KARDEŞ OKULLARDA TRAFİK EĞİTİMİ

Mevlüde Çıtlak Anaokulu ve kardeş okulu olan Düzce Anaokulu öğrencilerine hem öğretmenleri hem de trafik polisi ağabeyleri tarafından trafik bilinci oluşturulması amacıyla trafik eğitimleri verildi.

Mevlüde Çıtlak Anaokulu ve kardeş okulu olan Düzce Anaokulu öğrencilerinde trafik bilincini oluşturmak amacıyla önemli, bir etkinlik yapıldı.

Öğrencilere önce trafikte uyulması gereken kurallar anlatılarak hayatlarında kalıcı hale getirmek için drama ve sanat etkinlikleri yaptırıldı.

Etkinlikler yalnızca bununla kalmadı. İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil v Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro Amirliği tarafından görevlendirilen polis ağabeylerince öğrencilere okulda uygulamalı olarak bilgilendirmelerde bulunuldu. Ayrıca öğrencilere slayt gösterisi izletilerek polis aracı tanıtıldı.

Bir sonraki gün ise anlatılanların pekişmesi ve eğitimlerin akılda kalıcı bir hal alması amacıyla, onlara uygun olarak trafik pisti düzenlendi. Pistte öğrencilere kurallar tekrar anlatılarak akülü araçlarla uygulama yapıldı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı