Eğitim Haberleri

‘KAZANDIĞI ÜNİVERSİTEYİ KAYBETMESİN!’

52 yıldır başarılı ancak maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs veren Türk Eğitim Vakfı yaklaşan Kurban Bayramı öncesi anlamlı bir kampanyaya imza attı. ‘Kazandığı üniversiteyi kaybetmesin’ sloganıyla başlatılan kampanya ile maddi imkansızlıklar yüzünden kazandığı üniversiteye gidemeyen öğrencilere bağışta bulunulması çağrısı yapıldı.

Türkiye’de her yıl binlerce başarılı gencin maddi imkansızlıklar nedeniyle kazandığı halde yüksek öğrenim göremediğine dikkat çeken Türk Eğitim Vakfı, başlattığı bağış kampanyası ile hayırseverleri başarılı öğrencilere katkı vermeye çağırdı. 52 yıllık geçmişinde olduğu gibi bu yıl da başarılı ancak maddi sıkıntı içinde olan öğrencilerin ellerinden tutulması için harekete geçen Türk Eğitim Vakfı tarafından başlatılan kampanya ‘Kazandığı üniversiteyi kaybetmesin’ sloganıyla hayat buldu.

Kısa sürede birçok takipçi tarafından sosyal medyada paylaşılarak ses getiren kampanyaya katılmak isteyen hayırsever vatandaşlar, TEV’in internet sitesi üzerinden istedikleri miktarda bağışta bulunabiliyorlar. Kampanya hakkında bilgiler veren TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, tüm hayırseverleri yaklaşan Kurban Bayramı’nda başarılı öğrencilerin yüzlerini güldürmeye davet etti.   

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı