Sağlık Haberleri

‘KENDİ HAYATINIZIN LİDERİ OLUN’

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde poliklinik ve klinik sekreterlerine iletişim eğitimi verildi.

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde hastayla doğrudan iletişim kuran sekreterlere DÜ Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Öğr. Gör. Nurgül Soydaş tarafından iletişim eğitimi verildi.

Üç günlük eğitimin ilk oturumuna; Hastane Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Başmüdürü Fatma Eravcı Akpınar, Müdür Yardımcıları Kadriye Şengül, Zekeriya Kaplan ile servis ve polikliniklerde görevli sekreterler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Başhekim Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, geniş bir hasta kitlesine hizmet verdiklerine dikkat çekerek “Hayatımızın her alanında kötü iletişim örnekleri ile karşılaşabiliyoruz. En çok karşılaşan kesimlerden biri de eminim sizlersinizdir. Hastanemizde planladığımız bu eğitim ile iletişimin güzel örneklerine dikkat çekerek bir farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Bu eğitimin sadece hastane için değil; arkadaşlık, dostluk, komşuluk gibi ikili ilişkilerimizde ve gündelik hayatımızda da çok fayda sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Öğr. Gör. Nurgül Soydaş;“Kendi Hayatınızın Lideri Olun” başlıklı sunumunda girişimcilik, iş kalitesi, dürüstlük ve hoşgörü değerleri üzerinde durarak anlayış ve güven ortamının yaratılması için doğru iletişim sürecini anlattı. Sunumunu video ve fotoğraf görselleri ile aktaran Soydaş, gönüllü personellerle güven testi gerçekleştirdi.Eğitimin birinci günü fotoğraf çekimi ile son buldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı