Eğitim Haberleri

KİTAPLARDA ‘KARE KOD’ UYGULAMASI BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl milyonlarca öğrenciye dağıtılacak ücretsiz ders kitaplarında yeni bir uygulamaya gitti. Kitapların arka sayfasına eklenen ‘kare kod’ sayesinde öğrenci ve öğretmenler kitapların dijital hallerine rahatlıkla ulaşabilecek.

MEB, bu yıl yurdun her yerinde ücretsiz olarak dağıtacağı ders kitaplarında ‘kare kod’ uygulamasını başlattı. Peki bu uygulama ne işe yarayacak? Hayata geçirilen yeni uygulama sayesinde hem öğretmenler hem de öğretmenler kitapların dijital hallerine erişebilecek.

9 Eylül Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim yılı ile beraber ilk, orta ve lisede okuyan toplam 18 milyon öğrenci,  Milli Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanan ders kitaplarındaki ‘kare kod’ sayesinde Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ya ulaşabilecek. Bu da öğrencilerin ilgili dersle ilgili kaynaklara dijital ortamda ulaşımını mümkün kılacak.

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle hazırlanan EBA, bilindiği gibi Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından her bireyin kullanımına açılan, ücretsiz bir çevrimiçi sosyal eğitim platformu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı