Düzce Eğitim Haberleri

KONGREDEN ÖDÜLLE DÖNDÜLER

Düzce Kodluyor Projesi kapsamında Hürriyet Ortaokulu engelli bireyler için gerçekleştirilen öğrenci robotik kodlama çalışmaları ile Türkiye Engelsiz Bilişim Platformunun İstanbul Maltepe Üniversitesinde gerçekleştirilen “Uluslararası Engelsiz Bilişim Kongresi”nden ödülle döndü.

İlimiz Hürriyet Ortaokulu tarafından engelli bireyler için yapılan robotik kodlama çalışmaları yüz güldürdü. İstanbul Maltepe Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Uluslararası Engelsiz Bilişim’ kongresinden eli boş dönmeyerek ilimize ödül getirdi.  

Kongreye en küçük konuşmacılar olarak katılım sağlayan okul öğrencileri “Engelleri Kaldırıyorum, Akıllı Bileklik ve Sensörlü Kalemtıraş” projeleriyle ödüle layık görüldü.

Kongrenin 2. Günü öğrenciler Ömer Kumbar, İhsan Efe Yazıcıoğlu ve ders öğretmenleri Abdullah Birol, ödül aldıkları çalışmalarını ve Düzce Kodluyor Projesi kapsamında ilimizde okullarda gerçekleşen robotik kodlama eğitimleriyle insanlığa yararlı olan çalışmalarını sözlü sunum olarak katılımcılara aktardılar.

Yazılımcılar, akademisyenler ve engelliler yararına kurulmuş sivil toplum örgütü yöneticileri tarafından öğrencilerin çalışmaları takdir gördü.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı