Güncel Haberler

KORUYUCU AİLEYİ ZİYARET ETTİ

Bolu Valisi Ahmet Ümit’in eşi Şengül Ümit, Koruyucu Aile Projesi kapsamında 2013 yılından beri koruyucu aile olan Akçay ailesini ziyaret etti.

Bolu Valisi Ahmet Ümit’in eşi Şengül Ümit’in Akçay ailesini ziyaretine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Koçyiğit ile eşi Züleyha Koçyiğit de katıldı.

Yaptıkları ziyaretlerle sık sık koruyucu aileler, huzurevleri sakinleri, öksüz ve yetim çocukları ile bir araya gelen Bolu Valisi Ahmet Ümit’in eşi Şengül Ümit, son olarak 2013 yılından bu yana koruyucu aile olarak 2 çocuğa bakan Havva ve Neşet Akçay ailesini ziyaret etti.

Koruyucu Ailemizle ve çocuklarla sohbet ederek sorunlarını dinleyen Şengül Ümit, “Çeşitli nedenlerle öz ailesi yanında bakımları bir süre için sağlanamayan çocuklarımıza, devlet denetiminde kısa veya uzun süreli olarak eğitim, bakım ve yetiştirme gibi imkânlar sağlayarak sahiplenen siz Gönül Elçilerimize üstlendiğiniz bu önemli görevden dolayı Vali bey ve kendi adıma yürekten teşekkür ediyorum. Vali bey ile birlikte her zaman sizlerin yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

2013 yılında ilk koruyucu aile olan Havva ve Neşet Akçay çiftinin evine yapılan ziyarette Akçay çiftinin ilk olarak o dönem 7 yaşında bir kız çocuğuna koruyucu aile olduğu, 2015 yılında 2 yaşında bir erkek çocuğuna koruyucu aile olduğu, şu an her iki çocuğun da çiftin yanında sıcak aile ortamında büyümeye devam ederek farklı farklı başarılar elde ettikleri öğrenildi. Çevresini de koruyucu aile hizmeti konusunda teşvik eden Akçay çiftinin öz kızlarının da küçük bir kızı varken bu sene yeni doğmuş bir bebeğe koruyucu aile oldukları kaydedildi.

Şengül Ümit, Akçay çiftini örnek göstererek henüz koruyucu ailelerine kavuşamamış bakım altında bulunan çocuklara da aile temennisinde bulundu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı