Eğitim Haberleri

LGS ADAYLARI DİKKAT

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce 14 Nisan olarak açıklanan LGS başvuru süresi bugün sona eriyor. Buna göre adaylar bugün saat 17.00’a kadar başvurularını yapabilecek.

LGS sınav başvuru tarihi ne zaman sorusuna öğrenciler ve veliler yanıt arıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  yapılan açıklamada LGS başvuru tarihleri hakkında yeni bir düzenleme yapılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 1 Haziran 2019’da yapılacak merkezi sınav başvuruları için başvuru tarihinin uzatıldığı duyurulmuştu. Daha önce LGS başvurularının 14 Nisan’da biteceği açıklanmıştı. Sınav giriş belgesi 22 Mayıs tarihinde erişime açılacak.

LGS SINAVI BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamında 1 Haziran 2019’da yapılacak merkezi sınav başvuruları 17 Nisan’a kadar uzatılmıştı. Buna göre adaylar bugün saat 17.00’a kadar başvurularını yapabilecekler.

Sınav giriş belgesi 22 Mayıs tarihinde erişime açılacak. Sınav 1 Haziran’da yapılacak.

LGS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Merkezî Sınav başvurusunda bulunacak öğrenciler, başvuru yapmadan önce elektronik ortamdaki bilgilerinin güncel olup olmadığını kayıtlı oldukları okul müdürlüklerinden kontrol ettireceklerdir. Öğrenci bilgilerinin güncelliğinden okul müdürlüğü sorumlu olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı